מיחזור משכנתא

מיחזור משכנתא מהו?

משכנתא היא הלוואה שניתנת לפרק זמן ארוך עם ריבית קבועה או משתנה

כשלוקחים משכנתא עם ריבית בגובה מסוים בנקודת זמן בחיים, מובאים בחשבון תנאים שונים כמו מצב השוק, המציאות הכלכלית שלכם והמציאות של מי שמעניק לכם את המשכנתא (ברוב המקרים זה יהיה אחד מהבנקים או חברת ביטוח).

את כל התנאים הללו משכללים ביחד ומקבלים החלטה שתלווה אתכם לטווח ארוך. אך במשך הזמן מצבכם האישי יכול להשתנות וכך גם התנאים בשוק משתנים: ערך הדולר, הריביות ומדדים נוספים, כמו גם ערך הנכסים והרגולציה כך שיש אפשרות לעשות הסדר משכנתא טוב יותר מזה שנעשה בעבר. כל הסדר שיציע לכם ריבית נמוכה יותר יחסוך לכם הרבה כסף. המעבר מהסדר משכנתא קודם להסדר חדש טוב יותר קרוי בשפה המקצועית "מיחזור משכנתא".

מה זה מיחזור משכנתא?

נניח שלקחתם משכנתא של 600,000 ל20 שנה בהחזר חודשי של 3,500 ש"ח לחודש, במידה ואתם רוצים להגדיל את סכום ההחזר החודשי, או לחילופין להקטין את תקופת הזמן של פריסת החזר ההלוואה אתם ניגשים לתהליך של מיחזור משכנתא.

טיפ חשוב בעת תהליך מיחזור משכנתא ניתן לבצע לקיחת משכנתא חדשה, כלומר לשפר את תנאי ההלוואה ולהקטין את הריבית, למה? למידע נוסף לחצו כאן

מיחזור משכנתא – עם המרכז למשכנתאות

הניסיון שלנו מסייע לנו לתכנן עבורכם את מיחזור המשכנתא באופן מקסימלי, ליצור תזרים נוח, לרווח החזרים, לצמצם בעלויות הריבית ובכך להוביל אתכם לחיסכון מירבי. בתהליך של מיחזור משכנתא ניתן להיעזר באופן ישיר ביועץ משכנתאות מטעם הבנק דרכו תרצו לבצע מיחזור, בין אם זה בנק הפועלים, בנק לאומי או בנק טפחות.

מיחזור משכנתא – האינטרס של הבנק

בנק הוא גוף מסחרי לכל דבר הדואג לרווחיו, יועץ המשכנתא שיושב מולכם בבנק-אינו יועץ שלכם הוא היועץ של הבנק ודואג לאינטרסים של הבנק כמובן בשירותיות כלפיכם. אותו יועץ תמיד ישתדל להציע לכם הצעה שתהיה הכי משתלמת!- לבנק! גם אם תבואו בבקשה או באיום לעבוד עם בנק אחר ו"תכופפו" את הבנקאי הוא יבוא לקראתכם ויציע הצעה אחרת משתלמת לבנק, שעבורכם תימצא כהרבה יותר זולה וטובה.

האם עדיף לקצר את תקופת המשכנתא בתהליך מיחזור משכנתא?

באופן חד משמעי כן, הסיבה לכך פשוטה שיש תלות וקשר בין תקופת זמן ההלוואה לבין תשלום הריבית. עדיין במקרים רבים אנו ננקוט בשיטה הפוכה על מנת לאפשר לכם להוזיל את סכום ההחזרים החודשי וגם ליהנות מתזרים חודשי נוח יותר.

מיחזור משכנתא – גיוס סכום כסף נוסף לטובת רכישת הנכס

למעשה כאן מדובר בחישוב אחוז המימון, לדוגמה רכשתם נכס שעבורו תרצו לגייס 490,000 ש"ח נוספים, שיווי הנכס הינו מיליון ש"ח מדובר ב49% מימון לרכישת הנכס, שימו לב שככל שאחוז המימון גבוהה יותר, הסיכון גדל ולכן איתו אחוז הריבית שתשלמו עבור הנכס.

מדוע מומלץ לפזר סיכונים במשכנתא?

לא נרצה להחזיק את כל הביצים בסל אחד, רצוי לבחור ב"פיזור סיכונים", כלומר, לשלב בין מספר סוגי מסלולי משכנתא שונים. כך תוכלו להיערך ליותר מתרחיש כלכלי אחד.

"תכנון משכנתא מקצועי" איך זה עובד?

בתהליך של תכנון משכנתא חדשה או מיחזור משכנתא, ההתייחסות שלנו היא במבט לכל אורך חיי ההלוואה, במקרים רבים בטווח הקצר נראה שההחזרים והריבית גבוהים ולאחר תקופה ניתן להבין שמדובר בשילוב מסלולים וריביות שהרבה יותר אטרקטיביים ממסלול שהיה נראה כחסכוני בתקופה הקצרה.

לפי איזה סכום צריך לחשב את ההחזר החודשי?

הרבה זוגות פונים אלינו ומצהירים שביכולתם לשלם סכומי כסף גבוהים כל חודש, עדיין ההמלצה שלנו היא להכווין את ההחזר החודשי במקסימום לעד 1/3 מההכנסה החודשית.

מיחזור משכנתא – באיזה בנק הכי עדיף לכם? פועלים/דיסקונט/טפחות ועוד?

התשובה היא פשוטה, אנחנו הנציג האובייקטיבי שלכם אל מול המערכת הבנקאית!

זה לא משנה אם אתם לקחתם בעבר משכנתא בפועלים או שאתם רוצים לעשות דווקא <strong>מיחזור משכנתא בדיסקונט או בכל בנק כזה או אחר, אנחנו כאן עבורכם.

הגבלת בנק ישראל – למיחזור הבא

הנחיות בנק ישראל ללקיחת משכנתא חדשה ובמיחזור משכנתא הם ברורות – חייב להיות מרכיב של קבועה שלא יפחת משליש אחד מסכום המשכנתא, זאת על מנת למנוע העלאות לא צפויות בתשלום החודשי.

רוצים לקבל הצעה למשכנתא? התקשרו 077-470-6363 או שלחו טופס ונחזור אליכם בהקדם: